Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co je informační jed v medicíně ?

26. 08. 2017 9:00:00
V minulosti lékaři používali „milosrdnou lež“ při zjištění některých diagnóz a špatné prognózy vyléčení. Netušili, že vlastně o lež nejde, jen ještě neznali cestu, jak pacienta vyléčit a jednali tedy správně.

Dnes již někteří lékaři říkají své prognózy otevřeně a netuší, že hovoří o vlastních možnostech, nikoli o možnostech pacienta, bez jehož psychické účasti jej nikdo nemůže vyléčit. Může jen potlačit vnější projevy nemoci, které se projeví znovu, nebo se „uspí“ a s větší silou udeří po delším čase.

Každý člověk je vybaven obrovskou vnitřní samoléčebnou silou, která jediná může léčit. A povinností toho, kdo pomáhá léčit, je tuto sílu vyvolat a aktivovat!

Můj strýc, který byl velice úspěšným praktickým lékařem, o tom věděl a velmi aktivně to využíval. A jen žasnul, jaké to dělá „zázraky“. Říkal, že k němu chodí mnoho pacientů, kterým fakticky nic není, jen „mají nemoc v hlavě“. A tak jim podával placebo – některý z vitaminů s komentářem, že jde o drahý zahraniční lék a ještě častěji píchl do svalu destilovanou vodu. A pacienti se rychle zotavovali a byli nadšeni z jeho schopností. Vůbec netušili, že on „nastartoval“ schopnosti jejich.

Lékaři, kteří to pochopili, často odcházejí ze systému, aby nemuseli používat postupy, které pacientovi neprospívají. Je stále více takových, kteří chápou, že nelze léčit pouze „části“ člověka, že jsme dokonalým a uceleným biosystémem. Preferují celostní medicínu. Chápou obrovský význam psychické aktivity pacienta, jeho nervového systému a imunitního systému, jako hlavních strůjců uzdravení. A aby tomu dali v oficiální medicíně nějaký rámec, vytvořili obor PSYCHONEUROIMUNOLOGIE. Zde lékař hraje hlavní roli jako autorita, psycholog a ten, který vytváří hlavní podmínky pro to, aby se pacient dokázal vyléčit sám. Chemických prostředků k tomu využívají zcela výjimečně.

Pacient musí vědět, jak se vyléčí a že pro to musí sám mnohé udělat, protože základní zdroj léčby je v něm samým.

A teď si představte, že přijde paní, mající napadeno několik orgánů zhoubným bujením a lékaři jí sdělili, že má před sebou jen několik dní života a chtěli jí přeložit z nemocnice do LDN zemřít. Paní se psychicky zhroutila. Přišla, v doprovodu rodiny, úplná troska. Neumíte si představit tu obrovskou proměnu člověka, když se dozví, že i tyto stavy je možné vyléčit a že lékaři se vyjádřili nepřesně – místo toho, aby řekli, my to ještě neumíme, řekli, že to nejde vyléčit. A co je vůbec nejhorší – vyslovili rozsudek smrti. Tento informační jed mohl, pokud by se rodina neobrátila i jinam, způsobit, že její vnitřní programy by daly svému imunitnímu systému informaci, že má zemřít a opravdu by se tak stalo. Jenže paní se rozsvítily oči, když zjistila, že se lékaři mohli mýlit a říkala „já jsem to věděla, že to není možné, vždyť mí rodiče se oba dožili vysokého věku a já jsem po nich“! Odcházela jako jiný člověk a rozzářená. Rodina si ji vzala k sobě. Kontakt jsem s ní měl ještě po půl roce. Protože byla ve vysokém věku, nevím zda ještě žije, ale i půl roku bezbolestného života s rodinou (místo několika dní trápení) má obrovský význam.

Ale jiný případ, jak lze – v dobré víře – použít informační jed místo pomoci. Jedna bloggerka (nebudu jí jmenovat, protože jejím úmyslem nebylo ublížit, ale pomoci) poskytla prostor na svém blogu pro příběh velmi nemocného chlapce, kterého klasická medicína neumí vyléčit. Jde o psychicky velmi silného člověka, který i při svém postižení chce pomáhat ostatním.

A teď si představte, že tento chlapec dostal nabídku možného vyléčení, kterému nikdo nevěří. A to zdarma, bez zasahování do lékařských postupů. Byla požadována jen psychická aktivita pacienta. Chlapec na tomto blogu v diskusi byl a čekal na vyjádření blogerky či ostatních, zda takovou šanci přijmout. Ženě, která zveřejnila jeho příběh věřil a její názor byl pro něj důležitý.

A co se stalo? Blogerka, místo, aby měla radost, že se může podílet na úžasné pomoci, tak nabídku zesměšnila a smazala ji! Vyslala signál: „Ty se již nikdy nemůžeš vyléčit!“ Vzala naději člověku, který za pár let uvidí, že lidé v jeho stavu se budou uzdravovat. Jenže jeho program je již nastaven na optimalizaci života při těžkém postižení a bude velmi obtížné jej přepsat na „vyléčím se a budu zdravý“. Je to ten nejhorší informační jed podaný v dobré víře člověkem, který má důvěru, ale věci, o níž rozhodl, nerozumí.

Nejrozšířenějším zdrojem informačního jedu, poškozujícího zdraví člověka, je televizní obrazovka. Nejen reklamy na léky jež poškozují zdraví, ale i samotné programy, které v naprosté většině vychovávají k agresivitě, násilnosti včetně vražd jsou na denním pořádku. Už v malých dětech je vychováván vzorec, že úspěšný člověk musí být agresivní, bezcitný, život jiného člověka pro něj nemá hodnotu a o štěstí a potřebách druhých rozhoduje přes prizma svého prospěchu. Tato výchova vede k deformacím osobnosti a těžkým psychickým poruchám, které si dotyčný neuvědomuje.

Jde o nejhorší informační jed, protože zasahuje plošně nejširší část lidské populace! A informačním jedem v medicíně je každá informace, vedoucí k poškození fyzického nebo psychického zdraví člověka.

Autor: Vladimír Koliandr | sobota 26.8.2017 9:00 | karma článku: 18.81 | přečteno: 544x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Colostrum – dar přírody pro zdravý život

Setkal se s ním již každý hned když opustil matčino lůno a přisál se k jejímu prsu. Dříve než mléko sál látku obsahující imunoglobuliny, imunitní regulátory, růstové faktory, vitaminy, minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

18.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 9.09 | Přečteno: 359 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Může očkování proti chřipce způsobit potrat?

Listopadové číslo časopisu „Zázraky medicíny“, v rubrice objevy, popisuje na straně 26 - 28, že ano! Jde o objev vědců, kteří zkoumali účinky vakcíny proti chřipce podané v těhotenství.

12.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 11.47 | Přečteno: 386 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Jak komunikuje duše s tělem ?

V medicíně na to odpovídá obor zvaný psychoneuroimunologie (PNI). Jejím významným představitelem v České republice je MUDr. Jan Šula.

5.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 516 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Ještě jednou o rakovině

Tentokrát jde o informace od MUDr. Davida Freje publikované v knize „Zánět skrytý zabiják“)*. Jeho hlavním mottem u této nemoci je Účinná prevence nádorových onemocnění.

28.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 243 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Bedřich Smetana jako xenofob? ... :-)

Bedřich Smetana byl významný český hudební skladatel období romantismu. Pocházel z poměrně zámožné sládkovské rodiny, ale od raného mládí se věnoval hudbě, zejména hře na klavír a kompozici.

22.11.2017 v 10:41 | Karma článku: 8.07 | Přečteno: 152 |

Hermína Muchová

Rozhovor se zpěvačkou Evou Pilarovou

Zpěvačku Evu Pilarovou znají a obdivují všechny generace posluchačů a je bezesporu jednou z pěveckých legend, které bychom si měli za její celoživotní působení v oblasti hudby vážit.

22.11.2017 v 7:30 | Karma článku: 11.50 | Přečteno: 651 | Diskuse

David Rath

Sex s muslimskou princeznou

Román „Řád“ nás přenese do reality změněného života ve vzdálenější budoucnosti. Jediné, co stále zůstává stejné jsou hlavní síly pohánějící lidské osudy a tím i dějiny - moc, peníze a sex.

21.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 620 | Diskuse

Iveta Svobodová

Sněhulák

Zašla jsem s dcerou na filmové zpracování Sněhuláka, a abych řekla pravdu, byly jsme obě docela zklamané. Štěstí bylo, že představitel hlavní role, Michael Fassbender, je moc pěkný chlap.

21.11.2017 v 10:15 | Karma článku: 6.70 | Přečteno: 307 | Diskuse

Karel Sýkora

Omeleta udělaná trošku jinak

Omeleta je pokrm, který se vyrábí z rozšlehaných vajec do kterých lze přidat různé přísady. Směs se rovnoměrně rozlevá na rozpálenou pánev a v průběhu smažení už se nemíchá. Smaží se až do doby, kdy je ztuhlá.

21.11.2017 v 9:55 | Karma článku: 4.42 | Přečteno: 127 |
Počet článků 77 Celková karma 13.70 Průměrná čtenost 715

 

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!     

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.