Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je generikum tím, co ušetří pacientům (i pojišťovnám) miliony Kč?

18. 06. 2017 9:00:00
Zastaví se spirála zdražování zdravotní péče záměnou originálních léků za jejich levné kopie, jež je nazýváno generikum?

Že ano si myslí autor reklamního článku obchodní sítě lékáren Dr. Max, který byl publikován v Metru ze dne 14.6. Ukazuje, že právě síť těchto lékáren má speciálně školné pracovníky k tomu, aby dokázali pacientům doporučit daleko levnější variantu originálního léku, kterému již skončila patentová ochrana, a při stejné účinné látce a stejných léčebných výsledcích (i vedlejších účincích) mohou ušetřit značné částky.

V článku uvádí, že v lékárnách Dr.Max pacienti ušetří díky odborně provedené generické záměně léků 50 – 60 milionů korun ročně. Nabízí snad výrobci neoriginálních léků obchodním řetězcům, postaveným za účelem generování zisku, vyšší marže? To nevím, možná, je to tah, jak sehnat více platících zákazníků.

Autor tvrdí, že generika zpřístupňuje léčbu širšímu okruhu lidí a zároveň šetří i státní peníze (nejen peníze nemocných). Pomineme-li morální hledisko, podívejme se na to z jiného pohledu.

Patentová ochrana umožňuje výrobci po určitou dobu ( snad 10 let?) mít monopol a nastavit cenu tak, aby pokryl náklady na vývoj, obrovské poplatky za schválení léku a ještě vytvořil neuvěřitelně vysoký zisk. Výrobní hodnota samotného léku je zanedbatelná. Proč výrobce originálu, po uplynutí ochranné doby patentem, nezavede tržní cenu je na dlouhou diskusi.

Já úspory vidím jinde. Především v tom, začít léčit příčiny nemocí a ne potlačovat symptomy. A to je možné jedině tehdy, pojmeme-li člověka jako ucelený biologicko-energetický systém a umožníme vstup do zdravotní péče všem směrům, majícím prokázanou účinnost. Důležitá je spolupráce všech složek, které mohou pomoci.

V diskusi k mým článkům vystupují i lidé, kteří nepochopili o čem píši – každý kdo výrazně uspěje v léčení nějaké choroby jinou než oficiální předraženou metodou, je okamžitě mediálně zdiskreditován a tak mi posílat odkazy na pomluvy, které jsou později soudy vyvráceny, je kontraproduktivní (např. bylinkář Harry Hoxsey byl mnohokrát zatčen a vyšetřován, vedla se proti němu lživá kampaň, přesto byl úspěšný a likvidoval v USA tržiště s rakovinou, není divu, že byl zničen a i ve Wikipedii, na kterou mě odkázal pan Drozd, si přečteme to, co ochraňuje – u rakoviny - bilionové obchody s chemoterapií. Dále pan Matuška mě zase odkazuje na informace o MUDr. Mathyasu Rathovi a netuší, že proběhl soudní proces, který všechny nesmysly o něm vyvrátil).

Je vůbec možné to, abychom úspory ve zdravotnictví dosáhli tím, že pacienty přestaneme léčit, ale vyléčíme je? Že přestaneme ze zdravotnictví dělat podnikání, přestaneme se honit za ziskem, ale začneme dělat to, co je pro pacienta prospěšné a vyléčí ho? Tady jsou největší rezervy!

Jednou z účinných metod je i využívání čínské medicíny. (U této medicíny je rozhodující prevence) Jde o univerzitní metodu s tisíciletými zkušenostmi a v nemocnici v Hradci Králové je již první oddělení čínské medicíny.

V Číně je nejlépe hodnocen lékař, který má ve svém okrsku nejméně nemocných. U nás ten, který má nejvíce výkonů. Nemůže to inspirovat ke zbytečným operacím, dalším úkonům a vyšetřením a kontrolám? Není i zde jeden ze zdrojů vysokých nákladů?

Již jednou jsem v diskusi dal odkaz na televizní duel předsedy české lékařské komory a předsedy lékařské komory čínské medicíny (odkaz: http://jdem.cz/c96xe2 ). Nemohu říci jakým zásahem, ale video bylo smazáno, zřejmě proto, aby oficiální medicína, díky svému představiteli, neutrpěla ostudu.

Nyní odkaz zase funguje. Podívejte se tedy, než to někdo opět smaže, zda alespoň něco na té „alternativní“ medicíně není? A to i přes to, že musíme napřed odkliknout dvě reklamy, je to relativně krátké a k podstatě systému se účastníci nedostali.

Autor: Vladimír Koliandr | neděle 18.6.2017 9:00 | karma článku: 16.14 | přečteno: 553x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Pohádka o tom, jak se profesor Neumyvakin začal „umývat“ i zevnitř

Tento pán onemocněl arteriosklerózou provázenou problémy se srdcem a mozkem, hypertenzí, arytmií a zvýšenou tepovou frekvencí. A když se jeho vyléčení nedařilo, přišel na velice jednoduchý způsob, jímž se vyléčil sám.

14.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 12.90 | Přečteno: 516 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Četli jste knihu „Nežádoucí účinek: Smrt“?

Je již vyprodaná. Její autor, John Virapen, bývalý ředitel velké farmaceutické firmy, neunesl tíhu svědomí a přiznává, že jako ředitel se na korupci osobně podílel.

8.10.2017 v 13:38 | Karma článku: 19.56 | Přečteno: 499 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Proč administrace blogu může odstranit článek z hlavní stránky?

V tomto mají administrátoři těžkou úlohu – posoudit, zda informace v článku jsou pravdivé. Požadují odkazy na zdroje a autority. To je v pořádku, jenže jak ověří, že zdroj či autorita jsou nositelé pravdivých informací?

8.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 13.93 | Přečteno: 449 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Paralelní medicína - hit zdravotnictví budoucnosti. Pomůže zabránit zadlužování státu?

Je to o tom, co je paralelní medicína a jak souvisí s ekonomikou státu. Je v ní obrovská síla, kterou bychom neměli promrhat !

1.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 10.14 | Přečteno: 257 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Book Depository: výhodná možnost koupě knih ze zahraničí

Book Depository (previously The Book Depository) is a UK-based online book seller with a large catalogue offered with free shipping to over 160 countries. The store was founded by a former Amazon.com employee.

15.10.2017 v 15:17 | Karma článku: 4.44 | Přečteno: 85 |

Karel Sýkora

Dokonalá symetrie všech 39 knih Starého zákona

Starý zákon je delší a starší část Bible. Jedná se původně o sbírku posvátných židovských knih, kterou přejalo z židovství vzniklé křesťanství.

15.10.2017 v 9:08 | Karma článku: 7.22 | Přečteno: 123 |

Petr Gabriel

Kyjevská Rus, kam se to řítí a kdo ji ubližuje.

Bývala centrem spokojených lidí, které nikdo neohrožoval kvůli velké vzdálenosti a asi dosud nezaplněnosti okolních prostorů. Divoké národy z východu zadržovali krajani dosud nedostatečně semknuté kolem vládce, který by je usměrni

15.10.2017 v 0:17 | Karma článku: 15.44 | Přečteno: 411 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Pohádka o tom, jak se profesor Neumyvakin začal „umývat“ i zevnitř

Tento pán onemocněl arteriosklerózou provázenou problémy se srdcem a mozkem, hypertenzí, arytmií a zvýšenou tepovou frekvencí. A když se jeho vyléčení nedařilo, přišel na velice jednoduchý způsob, jímž se vyléčil sám.

14.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 12.90 | Přečteno: 516 | Diskuse

Karel Sýkora

Výzva ČBK k nadcházejícím volbám do PS Parlamentu ČR

Lidé dobré vůle, sestry a bratři v Kristu našem Pánu, obracíme se na Vás v době blížících se parlamentních voleb.

14.10.2017 v 8:01 | Karma článku: 8.40 | Přečteno: 251 |
Počet článků 71 Celková karma 15.90 Průměrná čtenost 737

 

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!     

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.