Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legislativa nesmí bránit spolupráci lékařů a léčitelů!

21. 05. 2017 7:00:00
Lékaři, do doby, než se budou učit pracovat i s energetickými poli člověka, by měli s léčiteli spolupracovat a ne soupeřit! Ani jedni ani druzí samostatně nedokáží pacientovi poskytnout vše, čím jej nejefektivněji vyléčit.

Při včerejších úpravách mého webu administrátorem se objevil někde "zatoulaný" mail pana Luboše Krejchy, v němž mimo jiné již v lednu napsal: „Naprosto souhlasím s paní Tenzlerovou. To co se poslední léta šíří naším prostorem za bludy a okultní praktiky by mělo být varovným signálem pro naši celou společnost. Výborně se této problematice věnuje klub SYSIFOS, prof. Jar. Max Kašparů, religionista Vojtíšek a již bohužel zesnulý Mudr. Heřt a jiní.“

Mrzí mě, že jsem nemohl odpovědět hned. Mezitím jsem napsal řadu článků, z nichž je odpověď na mail zřetelná.

Přesto musím napsat, že i já jsem kdysi byl stejného názoru jako pan Krejcha, dokud jsem nepotřeboval pomoc, kterou mi oficiální zdravotnictví nedokázalo poskytnout. (Nebýt "alternativního léčení", pokud bych vůbec ještě žil, byl bych ležícím fyzicky i psychicky postiženým člověkem - přítěží rodiny i společnosti. Řada i významných osobností, trpící stejnou nemocí jako tehdy já, spáchala raději sebevraždu).

Setkával jsem se s lidmi "zázračně" vyléčenými z nevyléčitelných nemocí v čekárně Dr.Vavřínové, ke které jsem docházel. Ta ale - spolu s dalšími kolegy - přišla o licenci, na základě posouzení její metody práce komisí vedenou právě vzpomínaným prof. Heřtem, který byl pouze anatomem a nechápal, jak celý lidský organismus vlastně funguje (západní lékařské fakulty to neučí dodnes) a tak odešla léčit do Rakouska.

Vedlo mě to k tomu, že jsem musel začít studovat, abych byl schopen si sám pomáhat. Naučil jsem se pomáhat nejen sobě, ale i ostatním. Dnes, kdy mi je 71 let, je můj biologický věk 38 let. V mnohém předčím dnešní čtyřicátníky. A pomáhám lidem, aby se k něčemu podobnému dopracovali také. Ale nejvíce zájemců mám z řad lidí, kterým oficiální medicína vystavila "konečnou", chodí za mnou lidé především s onkologickými problémy, které klasická medicína již nemůže léčit, či ochrnutí po mozkové mrtvici a přesto zatím - s jedinou výjimkou (ale i té jsem pomohl rozloučit se s rodinou a bezbolestně zesnout) - se mi je podařilo vrátit zpět do života.

Lékaři na jednotkách intenzivní péče u pacientů v kritických situacích, kdy nemohou více dělat, mou pomoc na žádost rodin neodmítají a například mladý motorkář, kterého lékaři fyzicky dali dohromady, ale ležel na JIP déle jak měsíc na přístrojích a bez hnutí (mohl mít pouze otevřené oči a pohnout jimi) začal po mém přispění zatím pohybovat ústy a nohama. A stav se lepší. Netvrdím, že je to pouze moje zásluha, obrovský podíl má lékařská péče a péče rodiny, ale protože větší podíl na funkčnosti našeho těla, než fyzická masa, mají energetická pole, (jež představují cca 70% našeho těla) a s nimiž pracuji, tak můj podíl na tom je také významný.

Nestavím rozpor mezi lékaře a léčitele, ale pokud se lékaři budou zabývat pouze fyzickým tělem (na východě tomu tak není) a léčitelé informačně-energetickými metodami, pak místo obou je nezastupitelné a měli by spolupracovat v rámci zdravotnického systému. A o to usiluji. Proto také poukazuji na tuto problematiku ve svých článcích.

Je jasné, že stejně jak ve všech oborech, tak také lékaři i léčitelé odvádí jak kvalitní práci, zaměřují se na dobro pacientů, tak ale jsou i tací jimž jde o zisk a zájem pacienta je pro ně druhotný. Stejně hanebné je provádět zbytečné operace, podávat nepotřebné léky, jako předstírat léčitelské schopnosti a tím klienta poškodit a zabránit mu, aby mohl být vyléčen.

Tedy to, co paní Tenzler měla na mysli, je zabránění hyenismu v situacích, kdy člověk hledá poslední záchranu a je schopen obětovat pro to vše. Jenže to směřovala na špatnou skupinu lidí. Takového jednání se dopouští jak nezodpovědní lékaři, tak i nezodpovědní léčitelé (a podvodníci především). V takto kritických situacích většinou pomáhám zdarma. Nikdy jsem neodmítnul pomoc někomu proto, že nemá peníze. Znám ale případy, kdy lékaři pacientovi pojištěnému u jiné pojišťovny, než se kterou mají smlouvu, nepomohli. Sice to chápu, jsem ve stejné situaci, ale odmítnout pomoc druhému proto, že nemá peníze, je v těchto profesích nemorální.

Vím, že je problémem vytvoření metodiky, jak postihnout schopnosti léčitelů, aby bylo možné se vyvarovat podvodníků. Není sjednocen systém akceptace certifikátů a ani celosvětově platné nejsou oficiálně u nás uznány. Celkem oprávněně – ti, kteří vystavují kvalifikační certifikáty i v oblasti léčitelství, by měli mít stejná oprávnění, jako např. soukromé školy. Není ale možné tvářit se, že potřeba této profese neexistuje. Převedením profese léčitele na poradce spíše vytváří prostor pro anarchii.

Začne se tím Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo školství někdy vážně zabývat?

Autor: Vladimír Koliandr | neděle 21.5.2017 7:00 | karma článku: 15.24 | přečteno: 257x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Colostrum – dar přírody pro zdravý život

Setkal se s ním již každý hned když opustil matčino lůno a přisál se k jejímu prsu. Dříve než mléko sál látku obsahující imunoglobuliny, imunitní regulátory, růstové faktory, vitaminy, minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

18.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 9.09 | Přečteno: 359 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Může očkování proti chřipce způsobit potrat?

Listopadové číslo časopisu „Zázraky medicíny“, v rubrice objevy, popisuje na straně 26 - 28, že ano! Jde o objev vědců, kteří zkoumali účinky vakcíny proti chřipce podané v těhotenství.

12.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 11.47 | Přečteno: 386 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Jak komunikuje duše s tělem ?

V medicíně na to odpovídá obor zvaný psychoneuroimunologie (PNI). Jejím významným představitelem v České republice je MUDr. Jan Šula.

5.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 516 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Ještě jednou o rakovině

Tentokrát jde o informace od MUDr. Davida Freje publikované v knize „Zánět skrytý zabiják“)*. Jeho hlavním mottem u této nemoci je Účinná prevence nádorových onemocnění.

28.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 243 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Bedřich Smetana jako xenofob? ... :-)

Bedřich Smetana byl významný český hudební skladatel období romantismu. Pocházel z poměrně zámožné sládkovské rodiny, ale od raného mládí se věnoval hudbě, zejména hře na klavír a kompozici.

22.11.2017 v 10:41 | Karma článku: 8.54 | Přečteno: 165 |

Hermína Muchová

Rozhovor se zpěvačkou Evou Pilarovou

Zpěvačku Evu Pilarovou znají a obdivují všechny generace posluchačů a je bezesporu jednou z pěveckých legend, které bychom si měli za její celoživotní působení v oblasti hudby vážit.

22.11.2017 v 7:30 | Karma článku: 11.50 | Přečteno: 654 | Diskuse

David Rath

Sex s muslimskou princeznou

Román „Řád“ nás přenese do reality změněného života ve vzdálenější budoucnosti. Jediné, co stále zůstává stejné jsou hlavní síly pohánějící lidské osudy a tím i dějiny - moc, peníze a sex.

21.11.2017 v 13:47 | Karma článku: 9.48 | Přečteno: 621 | Diskuse

Iveta Svobodová

Sněhulák

Zašla jsem s dcerou na filmové zpracování Sněhuláka, a abych řekla pravdu, byly jsme obě docela zklamané. Štěstí bylo, že představitel hlavní role, Michael Fassbender, je moc pěkný chlap.

21.11.2017 v 10:15 | Karma článku: 6.70 | Přečteno: 308 | Diskuse

Karel Sýkora

Omeleta udělaná trošku jinak

Omeleta je pokrm, který se vyrábí z rozšlehaných vajec do kterých lze přidat různé přísady. Směs se rovnoměrně rozlevá na rozpálenou pánev a v průběhu smažení už se nemíchá. Smaží se až do doby, kdy je ztuhlá.

21.11.2017 v 9:55 | Karma článku: 4.42 | Přečteno: 127 |
Počet článků 77 Celková karma 13.70 Průměrná čtenost 715

 

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!     

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.