Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MUDr. Lebenhart – lékař bez bílého pláště

10. 09. 2017 9:00:00
Mediálně známý a velmi úspěšný lékař shrnul své poznatky i přístup k léčení, který považuje za velice důležitý, ve své knize „Svlékl jsem bílý plášť“. V čem tkví jeho úspěch? Proč dokáže uzdravit i toho, koho jiní lékaři ne?

Již druhé vydání této knihy vyšlo v roce 2013. Proč tedy o ní nyní píši? Ukazuje cestu k úspěchu. A na svém blogu se snažím ukazovat právě ty úspěšné a nezáleží mi na metodě kterou používají – dívám se na výsledky jejich práce.

Vypadá to, jako bych na léčení neměl ustálený názor. V různých článcích popisuji i odlišné metody na léčení téhož.

Napadlo mě přirovnání, když jsem cestoval včera z Nitry do České Třebové a o minutu mi ujel vlak směr na Leopoldov, kde se jsem měl přestoupit. Mrzelo mě, že budu muset několik hodin čekat, nebo využít autobus. Ale paní v pokladně mi řekla, „vždyť můžete jet za 15 minut na Nové Zámky“, což je opačný směr. Vyrazil jsem tedy druhou stranou. Měl jsem dokonce méně přestupů, pohodlnější cestování, ale přijel jsem o chvíli později. Cíle jsem dosáhl. Určitě by se mi to povedlo i autobusem či autem. A v medicíně je to podobné. Je mnoho cest k vyléčení (někdy jen utlumení) stejné nemoci. A každý může volit tu cestu, která se mu zdá pro něj nejvhodnější. Proto ukazuji na možnosti.

Kdybych potřeboval řešit zdravotní problém, do rukou doktora Lebenharta, bych se svěřil celkem bez obav. Je lékařem, který nejen léčí, ale umí i uzdravovat. Jde sice o dětského kardiologa (pokud si dobře pamatuji). Jenže jeho záběr je daleko širší. Z pohledu klasické medicíny má interdisciplinární přesahy. Skloubil ayurvédu s homeopatií a přírodní léčbou i čínskou medicínou. A při tom využívá i nejmodernější trendy klasické medicíny. Dává vždy přednost tomu, co je pro daného pacienta nejvhodnější. Respektuje jeho cestu a chápe význam psychické účasti pacienta na vyléčení.

Ve své práci preferuje homeopatii. Sám o sobě píše toto: „Během let jsem se naučil – asi pro to mám jistý talent – pružně se přizpůsobit chování a energii klienta. Většinou ještě dříve, než určím konstituci, začínám se automaticky chovat jako on. ... To se mi jeví jako velice výhodné, neboť si získávám důvěru a klient bude cítit, že je v dobrých rukou. Totéž bez rozmyšlení praktikuji i při komunikaci s cizinci. Přejímám typická gesta i způsob myšlení a vyjadřování. Při hovoru s Němcem se chovám zcela jinak, než mluvím-li s Italem, jinak se chovám s Vietnamcem či Sinbálcem a jinak zase s Američanem. Je dobré být s druhým na stejné frekvenci. A zvlášť, jde-li o klienta. Tuto praxi mohu všem doporučit. Je třeba ovšem mít dobrý pozorovací talent a jistou dávku pokory. Musíte se trochu zapřít. Myslím, že je to i jedním ze způsobů, jak pracovat na svém egu ...“.

A přístupu k člověku, způsobu komunikace, přisuzuji (vedle vysoké odbornosti dr. Lebenharta - i „alternativní“ metody reálně vystudoval a praktikoval v zahraničí) velký podíl na jeho úspěšnosti. Ví, že každý se musí vyléčit sám a že je k tomu každý člověk dostatečně vybaven, tak už tím, že pacient se cítí být rovnoprávným partnerem, začíná proces uzdravování.

Kdo doktora Lebenharta neznáte, zadejte do google jeho jméno a „vyjedou“ vám desítky rozhovorů pro televize či záznamy z přednášek. Poslechnout si jej vám přinese nový pohled na moderní medicínu.

Autor: Vladimír Koliandr | neděle 10.9.2017 9:00 | karma článku: 13.20 | přečteno: 525x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Chcete probudit přirozené léčení ve vlastním nitru?

Tímto článkem dávám svým čtenářům obrovský dar. Nenechte si ujít příležitost naučit se léčit se sami! Při praktické realizaci můžete vidět či cítit i malou změnu ihned!

23.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 519 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Pohádka o tom, co se děje na naší planetě – část 2 – aktuální stav

Pokračování pohádky (která pro vědomého je realitou). Každý, podle míry svého chápání fungování světa, zde něco může nalézt. Ten materialisticky přesvědčený třeba pohádku, která dobře končí.

18.9.2017 v 10:10 | Karma článku: 8.08 | Přečteno: 263 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Pohádka o tom, co se děje na naší planetě – část 1 - z historie

Navazuji na pohádky, jež jsem zveřejnil 20. a 21. 12. 2016. Žijeme na úžasné planetě. Je perlou Sluneční soustavy a tak již po miliony let je o ni inteligentními civilizacemi vesmíru obrovský zájem a vedly se i vedou o ní boje.

18.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 256 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Proč jsou u MUDr. Hnízdila nezvykle dlouhé objednací termíny?

MUDr. Jan Hnízdil je bývalý skeptik, člen klubu SYSIFOS a kritik alternativní medicíny. A právě kvůli nutnosti posuzovat alternativní metody léčení, byl nucen se na tyto metody – a jejich výsledky - podívat hlouběji.

16.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 21.96 | Přečteno: 1069 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Tomáš Hlaváč

Britové Asking Alexandria zažehávají oheň

Po dlouhém čekání Asking Alexandria vydala svůj singl Into The Fire. Po několika týdnech, kdy sociální sítě kapely plnili fotky s tajemným hashtagem Into The Fire, do světa vlétl song, který se stává pilotním singlem k novému albu

23.9.2017 v 11:45 | Karma článku: 5.55 | Přečteno: 109 | Diskuse

Karel Sýkora

Evangelizace – vypůjčeno od katolíků

Kodex kanonického práva (Codex Iuris Canonici, zkratka CIC) je soubor vnitřních právních předpisů a norem (kanonického práva) římskokatolické církve, závazný pro všechny římské katolíky.

23.9.2017 v 11:36 | Karma článku: 4.84 | Přečteno: 85 |

Vladimír Koliandr

Chcete probudit přirozené léčení ve vlastním nitru?

Tímto článkem dávám svým čtenářům obrovský dar. Nenechte si ujít příležitost naučit se léčit se sami! Při praktické realizaci můžete vidět či cítit i malou změnu ihned!

23.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 519 | Diskuse

Karel Sýkora

Fatboy Slim – Weapon Of Choice

Fatboy Slim také známý jako Norman Cook je britský hudebník žánru taneční hudby. Spolu s interprety The Prodigy a The Chemical Brothers patří k průkopníkům žánru, který se nazývá big beat.

23.9.2017 v 8:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 |

Karel Sýkora

Kult hákového kříže – film

Po smrti otce, zastřeleného v černošském ghettu, se Derek stane aktivním stoupencem neonacismu, touží po pomstě. Jeho činy vyvrcholí vraždou dvou černochů, za niž si odsedí tři roky ve vězení. Odtud se vrací jako jiný člověk...

22.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 296 |
Počet článků 64 Celková karma 15.52 Průměrná čtenost 759

www.vladimir-koliandr.cz

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!      Více na:

www.jakseuzdravit.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.