Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, že některá vyšetření mohou podporovat růst rakoviny? Jak se nejšetrněji vyšetřit?

2. 07. 2017 9:00:00
Rakovina je jednou z nejmylněji chápaných nemocí. Veřejnost s myslí, že když se objeví, musíme využít chemikálie, radiaci a chirurgii. Existují přesvědčení, že častá vyšetření dávají větší šanci rakovině předejít. Je to tak?

Měli bychom chápat, že rakovina je zcela normální nemocí. Tělo má prostředky, které se dokáží s rakovinou úspěšně vypořádat. Rakovinné buňky, které denně vznikají po desítkách tisíc, umí funkční imunitní systém likvidovat.

Musíme si uvědomit, že rakovina není samoúčelná, je vlastně prostředkem k vyřešení extrémní toxicity organizmu. V knize „Pravda o rakovině“ uvádí Dr. Leonard Coldvell, naturopatický lékař a doktor medicíny, který je i mediálně velmi činný toto: „Rakovina je léčebnou kůrou. Lidé to nechápou. Rakovina je tu od toho, aby vám zachránila život. Když máte v těle tolik toxinů, že už umíráte na otravu, vytvoří si tělo jakýsi pytel, do něhož nacpe všechen ten jed a převáže ho motouzem – a to je tumor.“

Je to těžko stravitelné, ale rakovina je normální reakcí těla na extrémní invazi patogenů a toxinů a screening rakoviny, byť si myslíme, že je dobrý, může narušit imunitní mechanismus. Rakovina se vymkne kontrole, plně se rozvine a může způsobit i smrt. Ostatně jako vše, co poškodí náš imunitní systém (antibiotika, kortikoidy, sdružené vakciny, chemoterapie...). Imunitní systém jediný si může s touto chorobou poradit. Neničme ho, ale podporujme a hýčkejme si ho!

A nyní se podívejme, které z dostupných metod vyšetření volit.

 • Mamografický screening mléčné žlázy (mamogram). Jeho konstrukce vyžaduje stlačení prsní tkáně a to je to nejhorší, co můžeme z hlediska prevence dělat. Tvrdí to řada lékařů. Namátkou sahám do Španělska. Vybírám Dr. Raimunda Hiluema, MD, zakladatele a ředitele Hiluemova ústavu. Vysvětluje, že komprese potencionálně rakovinné prsní tkáně je nebezpečná proto, že rakovinné buňky mohou zamořit okolní tkáň a dostat se do krevního oběhu. Slýcháme sice o tom, jak je včasné odhalení mamogramu vaší nejlepší ochranou, ale když už mamogram nádor odhalí, bývá často v pokročilém stádiu. Přiznává ale, že chceme-li nádor brzy zachytit, mamogram to umožňuje. Ale místo něj doporučuje krevní testy s vysokým rozlišením (HRB). Mamogram totiž navíc vydává ionizující záření, které způsobuje mutaci buněk, které z nádoru stlačením uniknou. Radiologická společnost Severní Ameriky potvrzuje, že každoroční vyšetření mamogramem, je přímou příčinou toho, že některé ženy onemocní rakovinou prsu.
 • PSA (Prostatický Specifický Antigen – jakýsi mamogram pro muže). Vysoké PSA nemusí být nutně známkou rakoviny, ale následná biopsie může rakovinné buňky (které i zdravá prostata obsahuje) roznést po celém těle.
 • CT (výpočetní tomografie), MRI (magnetická rezonance), PET (pozitronová emisní tomografie), SONO (ultrasonografie, ultrazvuk) i řada dalších zobrazovacích a testovacích metod zjišťování rakoviny, včetně mamogramu a biopsie o nichž výše píši, mají jednu zásadní vadu a to způsob přístupu k rakovině. Lidem, kteří něčím takovým projdou to nejen škodí, ale jejich imunitní systém se již nedostane do akce, aby příslušná ložiska odstranil, protože nastupují farmaceutické produkty, které nemohou rakovinu vyléčit. Proto, podíváme-li se do statistik začátku minulého století, zjistíme, že rakovina byla výjimečnou nemocí, protože nebylo jak ji preventivně zjistit a imunitní systém dostal prostor pro vyřešení problému dříve, než se onemocnění rozvinulo.
 • Kolonoskopie a Gastroskopie jsou metody, které – pro změnu mechanicky - mohou poškodit tkáň a způsobit později i onkologický problém, pokud přímo nezjistily cisty (toxické látky „zabalené do rychle se dělících buněk“, které se imunitní systém chystá rozpustit) a odběrem vzorku se mohou zmutované buňky i toxiny uvolnit do krevního řečiště.

Potřebujeme opravdu preventivně zjišťovat potencionální možnost onemocnění rakovinou? Pokud myslíme, že ANO, volme neinvazní metody a snažme se, aby i v ČR byly běžně dostupné. Jaké to jsou?

 • Termografie. Jak název naznačuje, přístroj využívá infračervenou energii. Nejčastěji se využívá k vyšetření prsu. V porovnání s mamogramem je přesnější a neškodí. Začínající rakovinu zachytí dříve a umožní skutečnou prevenci, která spočívá v požívání čisté stravy, pravidelné detoxikaci, vyváženosti energetických polí a snižování stresu. Jako neetické považuji vyhlašování měsíce prevence rakoviny prsu, který nemá s prevencí nic společného - ženy jsou zvány na mamograf a následně do náruče farmaceutického průmyslu. Prevence přece znamená vytvoření podmínek pro to, aby imunitní systém mohl v plné síle plnit své poslání.
 • AMAS (Protilátka ANTI-MALIGNIN v séru). Je to protilátka vyskytující se přirozeně v krevním séru a její množství se zvyšuje, jakmile se nějaký druh rakoviny začne v těle rozvíjet. Tento test je velice účinnou metodou, schopnou odhalit každý typ rakoviny s 95% přesností (při opakování až s 99% přesnosti).
 • hCG (Imunologický test na lidský choriový gonadotropin v moči). Jde o jakýsi biomarker rakoviny. Tento hormon běžně uvolňuje lidský zárodek při početí, ale uvolňují jej také rakovinné buňky jako svou ochranu před imunitním systémem („klamou“). Čím vyšší jsou hladiny hCG v moči, tím zhoubnější je přítomná, nebo blížící se rakovina. Tento test používají lidé, kteří přežili rakovinu, aby se ujistili, že jsou stále v pořádku.
 • Test ONCOBOLT (jde o test na protein, nacházející se na povrchu rakovinných buněk, pro každý druh rakoviny s odlišnou charakteristikou, dnes nazývaný ENOX2). Objevitelem je Dr. Morre, bývalý výzkumník Purderovy univerzity v Indianě. Na rozdíl od testu AMAS, který umí odhalit existenci rakoviny, ale neumí určit místo výskytu, tento test odhalí obojí. Analýza více jak 800 těchto testů potvrzuje, že testy ONCObolt objasniy 26 typů klinicky potvrzené rakoviny s přesností detekce 99,3%.
 • Test na TYMIDIN KINÁZU . Tymidin kynáza 1 neboli TK1 je enzym, který opravuje poškozenou DNA v těle a od roku 2013 je spojován s množstvím maligních rakovinných buněk. Tento test lze použít nejen k detekci rakoviny, ale i ke sledování její progrese. Je na ní vidět úspěšnost konkrétního druhu léčby. Tymidin kináza je markerem závislým na buněčném cyklu, který lze detekovat v séru pacientů s mnoha různými diagnózami rakoviny. Bohužel, tyto testy se provádí jen ve veterinárním lékařství u psovitých šelem a domestikovaného zvířectva při podezření na rakovinu. V časopise Cancer and Clinicak Oncology se o tomto testu píše, že „je cenným markerem rakoviny u celé palety pevných nádorů a lze jej považovat za univerzální“. Toto vyšetření patří mezi nízkonákladové. Není to důvod, proč se nepoužívá u lidí? Nebo snad proto, že neúspěšnost některých metod léčby by byla příliš evidentní?

Účinných metod k detekci rakoviny je ještě více. Na závěr se zaměřím ale na to, co využívám sám.

 • Diagnostika METATRON (biorezonanční vyšetření – NLS diagnostika) Tato metoda byla vyvinuta ruskými vědeckými pracovišti pro komplexní a přesné vyšetření kosmonautů. Sleduje tělesný stav prostřednictvím změn vlnových charakteristik tělesných tkání. Stav orgánu vyhodnocuje tím, že rezonančně zesiluje vyzařovaný signál vyšetřovaného orgánu. Ten a každá buňka má své charakteristické oscilace. A zachycuje i oscilace buněk (a jejich útvarů), které k lidskému tělu nepatří (například parazity). Tyto oscilace jsou zaneseny v paměti počítače a mohou být zobrazovány jako graf. Nezobrazuje se kopie orgánu konkrétního člověka, ale jeho grafické vyjádření s vyznačením změn proti normálu a barevným rozlišením naléhavosti řešení. Každý patologický proces má svůj charakteristicý graf. Každá buňka nese úplnou informaci (jako hologram), tedy zobrazí se i amputované části těla, jen na nich nebude zanesena žádná informace, protože fyzicky neexistují. Na rozdíl od nejčastěji užívaných a nákladných metod dokáže Metatron odhalit i skrytá stádia onemocnění, která běžně užívaný ultrazvuk, nákladná počítačová tomografie ani magnetická rezonance nemusí rozpoznat. Přístroj umí najít původ nemoci až na úrovni genomu. V místech největších patologických změn vyšetří i histologické řezy. Prohledá i významně změněné buňky. Algoritmus hledá změny na jednotlivých chromozomech a nakonec zkoumá šroubovici DNA. Tento přístroj svou univerzálností, přesností a jednoduchostí aplikace představuje světovou špičku. Představuje nízkonákladové vyšetření. K jeho nevýhodám patří, že se vyšetření nemohou zúčastnit osoby s kardiostimulátorem, inzulinovou pumpou, či jinými elektronickými zařízeními či většími kovovými předměty (nad 150 g) v těle. Byť tuto metodu prezentuji jako neinvazivní, přesto jedno vyšetření představuje stejné zdravotní riziko jako hodinový rozhovor mobilním telefonem. V žádném případě však nemůže podpořit rozvoj některé u vyšetřovaných nemocí, jako je tomu u metod uvedených v první části. A nyní ještě udávaná účinnost u onkologických nálezů v porovnání z běžně užívanými metodami v našem zdravotnictví: Vyšetření ultrazvukem 6-8%, počítačový tomograf 12 – 16%, magnetická rezonance 18 – 23%, NLS diagnostika 38 – 42%.
 • Vyšetření HCY (homocysteinu v krvi) Tato metoda nezachytí konkrétní onkologický problém, ale vyjadřuje konkrétní stav organizmu a jeho schopnost se mimo jiné i s onkologickým onemocněním (prostřednictvím vlastního imunitního systému) vypořádat. Velkým propagátorem této metody v České Republice je MUDr. Karel Erben. Připravil na tomto principu jednoduchý, účinný a velice levný systém prevence civilizačních chorob, na kterém (pro ministerstvo zdravotnictví) velkou část svého života pracoval. Bohužel tato metoda nebyla zavedena do praxe. Pro její diskreditaci byla „od stolu“, bez klinických podkladů, vypracována a podvržena studie, na jejímž základě dostal Mudr. Erben „bludný balvan“ - jako ostatně i další, kteří jdou proti lukrativnímu tržišti se zdravím). Jenže tato metoda pomáhá zdolávat i onkologické problémy lépe, než metody klasické. Stačí upravit hladinu homocysteinu především vitaminy B6, B12 a kyselinou listovou na fyziologickou hodnotu a organismus se začne léčit sám. Čím lepší podmínky organizmu vytvoříme, tím rychleji se vyléčí. Samozřejmě, že to není tak jednoduché, jak mohu v kratičkém odstavečku vyjádřit, ale v podstatě to tak funguje, byť do toho vstupují další vlivy, jako například psychika, prostředí, ve kterém se člověk vyskytuje (společenské i fyzické), strava i další.

Jak ze zdravotních problémů ven, to už není téma tohoto článku. To si nechám zase na někdy jindy.

Autor: Vladimír Koliandr | neděle 2.7.2017 9:00 | karma článku: 25.51 | přečteno: 1570x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Na co nejčastěji v České republice umíráme?

Aktuální statistiku přinesl časopis Zázraky medicíny. Až 98% hlavních příčin úmrtí zařadil do pouhých šesti kategorií. Nevytváříme si podmínky pro zbytečná úmrtí svým životním stylem a zaužívanými představami my sami?

23.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 16.52 | Přečteno: 476 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Je zdravotnictví pomocným nástrojem k ovládnutí světa?

Celá série článků, které zde publikuji, si klade za cíl ukázat, na jakých základech život na Zemi funguje a to, jakými obrovskými možnostmi každý člověk disponuje, že je naprosto svobodnou bytostí se samoléčitelskými schopnostmi.

15.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 14.25 | Přečteno: 339 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Mohu odstranit rakovinný nádor velikosti dětské hlavičky sám vlastní energií a žít dál?

Ženu s tímto příběhem jsem objevil mezi bretariány. Natočil o nich film režisér Viliam Poltikovič. Tato žena se sama vyléčila dříve, než se bretariánkou stala. Nevěříte?

9.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 17.00 | Přečteno: 693 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Chemoterapie nebo vitamin B17? Co je účinnější v boji s rakovinou?

Dva jedy z nichž na počátku chemoterapie byl zdrojem výroby bojový plyn yperit a Vitamin B17 je vyráběn z jader drobného ovoce (hlavně meruněk) obsahujících kyanid. Jeden syntetický, druhý přírodní jed. Jaký je mezi nimi rozdíl?

8.7.2017 v 9:00 | Karma článku: 27.17 | Přečteno: 1036 |

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Mr. Big – Undertow

Mr. Big je americká rocková skupina, založená v roce 1988 v Los Angeles ve státě Kalifornie. Původní sestava skupiny byla: zpěvák Eric Martin, bubeník Pat Torpey, baskytarista Billy Sheehan a kytarista Paul Gilbert.

26.7.2017 v 18:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

Miroslav Mlynář

Hermetický řád Zlatého úsvitu

V článku najdete shrnutí historie a nástin učení jednoho z nejvýznamnějších a nejvlivnějších okultních řádů všech dob.

26.7.2017 v 10:24 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 329 | Diskuse

Karel Sýkora

Pet Shop Boys – Being Boring

Pet Shop Boys je britská hudební skupina. Tvoří ji Neil Francis Tennant a Christopher Sean Lowe. Neil se věnuje především textům a zpěvu, Chris skládání hudby.

26.7.2017 v 5:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 |

Jan Matuška

Miloš Zeman recenzuje knihy - Díl první: Ústava České republiky

Moji milí občané, tedy vy, co jste mne volili. Už několikrát a opakovaně jsem byl svědkem toho, jak novinářská žumpa a Sörösem placená lumpenkavárna nařkli mé voliče z primitivnosti a nevzdělanosti.

25.7.2017 v 17:37 | Karma článku: 13.92 | Přečteno: 320 | Diskuse

Karel Sýkora

Plastický chirurg na dovolené... :-)

Miroslav Kemel je český karikaturista a písničkář. Živí se tvorbou kreslených vtipů. První vtip mu otiskli v deníku Práce v roce 1987, v roce 1989 publikoval v Dikobrazu.

25.7.2017 v 17:28 | Karma článku: 5.43 | Přečteno: 137 |
Počet článků 51 Celková karma 18.52 Průměrná čtenost 797

www.vladimir-koliandr.cz

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!      Více na:

www.jakseuzdravit.cz

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.