Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je generikum tím, co ušetří pacientům (i pojišťovnám) miliony Kč?

18. 06. 2017 9:00:00
Zastaví se spirála zdražování zdravotní péče záměnou originálních léků za jejich levné kopie, jež je nazýváno generikum?

Že ano si myslí autor reklamního článku obchodní sítě lékáren Dr. Max, který byl publikován v Metru ze dne 14.6. Ukazuje, že právě síť těchto lékáren má speciálně školné pracovníky k tomu, aby dokázali pacientům doporučit daleko levnější variantu originálního léku, kterému již skončila patentová ochrana, a při stejné účinné látce a stejných léčebných výsledcích (i vedlejších účincích) mohou ušetřit značné částky.

V článku uvádí, že v lékárnách Dr.Max pacienti ušetří díky odborně provedené generické záměně léků 50 – 60 milionů korun ročně. Nabízí snad výrobci neoriginálních léků obchodním řetězcům, postaveným za účelem generování zisku, vyšší marže? To nevím, možná, je to tah, jak sehnat více platících zákazníků.

Autor tvrdí, že generika zpřístupňuje léčbu širšímu okruhu lidí a zároveň šetří i státní peníze (nejen peníze nemocných). Pomineme-li morální hledisko, podívejme se na to z jiného pohledu.

Patentová ochrana umožňuje výrobci po určitou dobu ( snad 10 let?) mít monopol a nastavit cenu tak, aby pokryl náklady na vývoj, obrovské poplatky za schválení léku a ještě vytvořil neuvěřitelně vysoký zisk. Výrobní hodnota samotného léku je zanedbatelná. Proč výrobce originálu, po uplynutí ochranné doby patentem, nezavede tržní cenu je na dlouhou diskusi.

Já úspory vidím jinde. Především v tom, začít léčit příčiny nemocí a ne potlačovat symptomy. A to je možné jedině tehdy, pojmeme-li člověka jako ucelený biologicko-energetický systém a umožníme vstup do zdravotní péče všem směrům, majícím prokázanou účinnost. Důležitá je spolupráce všech složek, které mohou pomoci.

V diskusi k mým článkům vystupují i lidé, kteří nepochopili o čem píši – každý kdo výrazně uspěje v léčení nějaké choroby jinou než oficiální předraženou metodou, je okamžitě mediálně zdiskreditován a tak mi posílat odkazy na pomluvy, které jsou později soudy vyvráceny, je kontraproduktivní (např. bylinkář Harry Hoxsey byl mnohokrát zatčen a vyšetřován, vedla se proti němu lživá kampaň, přesto byl úspěšný a likvidoval v USA tržiště s rakovinou, není divu, že byl zničen a i ve Wikipedii, na kterou mě odkázal pan Drozd, si přečteme to, co ochraňuje – u rakoviny - bilionové obchody s chemoterapií. Dále pan Matuška mě zase odkazuje na informace o MUDr. Mathyasu Rathovi a netuší, že proběhl soudní proces, který všechny nesmysly o něm vyvrátil).

Je vůbec možné to, abychom úspory ve zdravotnictví dosáhli tím, že pacienty přestaneme léčit, ale vyléčíme je? Že přestaneme ze zdravotnictví dělat podnikání, přestaneme se honit za ziskem, ale začneme dělat to, co je pro pacienta prospěšné a vyléčí ho? Tady jsou největší rezervy!

Jednou z účinných metod je i využívání čínské medicíny. (U této medicíny je rozhodující prevence) Jde o univerzitní metodu s tisíciletými zkušenostmi a v nemocnici v Hradci Králové je již první oddělení čínské medicíny.

V Číně je nejlépe hodnocen lékař, který má ve svém okrsku nejméně nemocných. U nás ten, který má nejvíce výkonů. Nemůže to inspirovat ke zbytečným operacím, dalším úkonům a vyšetřením a kontrolám? Není i zde jeden ze zdrojů vysokých nákladů?

Již jednou jsem v diskusi dal odkaz na televizní duel předsedy české lékařské komory a předsedy lékařské komory čínské medicíny (odkaz: http://jdem.cz/c96xe2 ). Nemohu říci jakým zásahem, ale video bylo smazáno, zřejmě proto, aby oficiální medicína, díky svému představiteli, neutrpěla ostudu.

Nyní odkaz zase funguje. Podívejte se tedy, než to někdo opět smaže, zda alespoň něco na té „alternativní“ medicíně není? A to i přes to, že musíme napřed odkliknout dvě reklamy, je to relativně krátké a k podstatě systému se účastníci nedostali.

Autor: Vladimír Koliandr | neděle 18.6.2017 9:00 | karma článku: 13.42 | přečteno: 474x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Opravdu se mohou vyrábět léky i z ropy?

Reaguji na diskusi k mému dnešnímu článku „Velký medicínský podvod Rockefellerova ropného impéria“ zde. Myslím, že více lidí je názoru, že na výrobu farmak se ropa nepoužívá. I k výrobě léků a vitaminů se může využívat ropy!

11.6.2017 v 12:27 | Karma článku: 12.30 | Přečteno: 347 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Velký medicínský podvod Rockefellerova ropného impéria

Titulek a některé myšlenky jsem si vypůjčil z knihy Ty Bollingera „Pravda o rakovině“. O tom, že lékařské fakulty jsou (nepřímo) ovládány petrochemickým průmyslem, jsem již psal. Jak toho bylo možné dosáhnout?

11.6.2017 v 9:00 | Karma článku: 24.01 | Přečteno: 784 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Můžeme se opravdu spolehnout na výsledky výzkumů a statistik ?

Byť řeším výzkumy zabývající se zdravím, pro snadnější pochopení použiji příklad ekonomický z vlastní praxe. Je již promlčený a nikdy se o něm veřejně nevědělo, všichni zúčastnění jsou již v důchodu. Účastníkem byl i Václav Klaus.

3.6.2017 v 9:00 | Karma článku: 17.25 | Přečteno: 500 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Martin Mařák

Švehlík, Extempore, Pepa Nos & Zikkurat, Veselí nad Moravou, 1981

Buduj vlast, posílíš mír. Úkoly sedmé pětiletky splníme! Hlásal velkými rudými písmeny nápis nad hezky namalovaným usmívajícím se úderníkem s lopatou, zatímco zděšené babičky se křižovaly při pohledu na tu Sodomu a Gomoru.

24.6.2017 v 16:12 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 277 | Diskuse

Martin Faltýn

Čertoviny? - Budou!

Včera jsem si zahrál v právě natáčené pohádce Zdeňka Trošky s názvem "Čertoviny". Dovolte mi vás trochu provést včerejším filmováním a také vám ukázat exkluzivní detaily, které jen tak neuvidíte.

24.6.2017 v 9:54 | Karma článku: 14.91 | Přečteno: 238 | Diskuse

Karel Sýkora

Dobrý běh křesťanské víry

HledamBoha.cz se snaží srozumitelně prezentovat křesťanství prostřednictvím digitálních médií. Naším snem je, aby každý člověk v České republice měl možnost najít, poznat a sdílet dobrou zprávu o Ježíši.

24.6.2017 v 9:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 |

Karel Sýkora

Johnny Hates Jazz – Shattered Dreams (Jeruzalém)

Jeruzalém je, co do rozlohy a počtu obyvatel, největší a hlavní město Izraele, kde na území o rozloze 125,1 km2 žije celkem 865 700 obyvatel (údaje z konce roku 2015). Izrael a Palestina považují Jeruzalém za své hlavní město.

24.6.2017 v 6:16 | Karma článku: 5.23 | Přečteno: 84 |

Karel Sýkora

Limes: Nebezpečí na římské hranici

Limes Romanus, fascinující starověký systém opevnění, jenž chránil římské impérium před nájezdy barbarů. Ochranný val, který byl po Velké čínské zdi, největší stavbou vytvořenou lidskou rukou.

23.6.2017 v 10:00 | Karma článku: 9.72 | Přečteno: 337 |
Počet článků 45 Celková karma 16.07 Průměrná čtenost 783

www.vladimir-koliandr.cz

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!      Více na:

www.jakseuzdravit.cz

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.