Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Můžeme se opravdu spolehnout na výsledky výzkumů a statistik ?

3. 06. 2017 9:00:00
Byť řeším výzkumy zabývající se zdravím, pro snadnější pochopení použiji příklad ekonomický z vlastní praxe. Je již promlčený a nikdy se o něm veřejně nevědělo, všichni zúčastnění jsou již v důchodu. Účastníkem byl i Václav Klaus.

Metodologie výzkumu (jakási komplexní metodika) byla také předmětem mého studia na vysoké škole. Proto k výsledkům výzkumů i statistik přistupuji velmi opatrně.

K napsání tohoto článku mě inspiroval pan Krejcha, který mě denně zásoboval dlouhými maily a nabádá mě, abych přestal léčit, že je to škodlivé, opírá se především o práce katolických duchovních a farmaceutických firem, jejichž zájmem je potvrdit nutnost pravidelného užívání jejich preparátů a nepřetržitého rozšiřování tržiště s nemocemi.

Tak tedy odstavec z mé praxe, kdy jsem pracoval na Ministerstvu financí (GŘC) jeden čas jako vedoucí oddělení statistiky zahraničního obchodu. (Studium psychologie se mi zde velmi hodilo.) Výstup jsme předávali všem ekonomickým ministrům, předsedovi vlády a Českému statistickému úřadu k publikování. Nenaplnil se tehdy trend stanovený vládou V. Klause a zahraniční obchod ČR místo růstu klesal. Nebyla to dobrá vizitka ODS. Předložili jsme tedy předsedovi vlády metodiku, kterou jednoduše upravil a z propadu se stal prosperující a úspěšný zahraniční obchod. Jak toho dosáhl? Jednoduše. Nařídil, že se do statistiky nebude počítat jen zboží, které překročí hranice ČR, ale všechno které bylo procleno i na vnitrostátních celnicích. Pokud nebude vyvezeno, o to se starý měsíc následně sníží, ale to už nikdo nesleduje a další aktuální měsíc bude opět úspěšný. To co se nevyvezlo, se odečte až po publikování dobrých výsledků. Není to podvod, je to způsob jak lze pozitivně naladit veřejné mínění i při neúspěchu.

Podobně pracují a farmaceutické firmy. Je mnoho způsobů, jak výsledky výzkumů prezentovat jako úspěšné. Opět z mé praxe: Pro léčbu rakoviny prsu žen po menopauze byl vyvinut místo klasické chemoterapie hormonální přípravek (nechci jej zde jmenovat, abych nevyvolal paniku) . Když jsem procházel studie na vzorku 60ti žen, hormonální přípravek byl vyzvedáván jako úspěch farmacie – na rozdíl od klasické chemoterapie se osoby účastnící této studie dožily v průměru o dva měsíce déle! (24 měsíců od zahájení studie! ) Já to nepovažuji za úspěch, ale za hrůzu a odstrašující příklad! Pokud by nebyly léčeny vůbec, dožijí se více.

Vzpomínám na práci Dr.Tomáše Husáka, biologa, matematika a předního znalce výživy a ochrany zdraví. Působil řadu let v Mezinárodní federaci pro zpracování dat z oblasti zdraví. Pracoval ve výzkumu na lékařské univerzitě v Edinburgu a současně na lékařské univerzitě v Paříži. Sumarizoval a zpracovával vědecké a statistické práce ve všech světových jazycích. Cílem bylo objektivizovat (a zprůměrovat) mnohdy protichůdné výsledky studií a statistik řešících shodný problém.

Poznatky si nenechal jen pro odbornou veřejnost, ale napsal knihu „Jak si zachráníte život a zdraví“. A podtitulek pro naše vydání zní „Zavinilo ministerstvo zdravotnictví smrt statisíců lidí?“ Přišel o kariéru a problematika se jaksi zatutlala. A to bylo pár let po revoluci. Dnešní výsledky jsou průkaznější a ještě více alarmující.

Například výsledky nové, nejrozsáhlejší a nejdéle trvající studie světa „Čínská studie“, kterou řídil jeden z nejuznávanějších světových vědců, zabývajících se vlivem stravy na zdraví populace, Dr. Collin Campbell, je již (bez možnosti objektivních důkazů) kritizována. Absolventka farmaceutické fakulty, známá jako výživová poradkyně, Dr.,Margit Slimáková, našla tu odvahu se k řadě problémů studie velmi kriticky vyjádřit. Prostě, co se člověk jednou na fakultě naučí, reprodukuje a odmítá přijímat nové. Konec konců, výsledky studie opravdu, pokud budou propagovány, mohou vést k výraznému omezení produkce nic neléčících chemických preparátů a ke zlepšení zdraví obyvatelstva planety Jenže to je v příkrém rozporu s přáním těch, kteří tahají za nitky loutek představitelů nejvyspělejších států světa.

Svůj „malý boj“ se mnou vede i pan Krejcha. Také mi předkládá různé přednášky a studie. Naivními argumenty se pokouší změnit můj záměr – ve spolupráci se schopnými lékaři uzdravovat pacienty, nikoli je nekonečně (do smrti?) pouze léčit. Doba je taková, že tomuto mému záměru začíná přát. Brzy, pokud se dokážeme dívat otevřenýma očima a přiznat, že pravdu má ten, kdo vyléčí, ne ten kdo pouze léčí, tu budeme mít zdravou, šťastnou a prosperující a milující společnost. A toto je už velmi blízko!

Autor: Vladimír Koliandr | sobota 3.6.2017 9:00 | karma článku: 18.17 | přečteno: 531x

Další články blogera

Vladimír Koliandr

Chcete probudit přirozené léčení ve vlastním nitru?

Tímto článkem dávám svým čtenářům obrovský dar. Nenechte si ujít příležitost naučit se léčit se sami! Při praktické realizaci můžete vidět či cítit i malou změnu ihned!

23.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 513 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Pohádka o tom, co se děje na naší planetě – část 2 – aktuální stav

Pokračování pohádky (která pro vědomého je realitou). Každý, podle míry svého chápání fungování světa, zde něco může nalézt. Ten materialisticky přesvědčený třeba pohádku, která dobře končí.

18.9.2017 v 10:10 | Karma článku: 8.08 | Přečteno: 263 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Pohádka o tom, co se děje na naší planetě – část 1 - z historie

Navazuji na pohádky, jež jsem zveřejnil 20. a 21. 12. 2016. Žijeme na úžasné planetě. Je perlou Sluneční soustavy a tak již po miliony let je o ni inteligentními civilizacemi vesmíru obrovský zájem a vedly se i vedou o ní boje.

18.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 8.05 | Přečteno: 256 | Diskuse

Vladimír Koliandr

Proč jsou u MUDr. Hnízdila nezvykle dlouhé objednací termíny?

MUDr. Jan Hnízdil je bývalý skeptik, člen klubu SYSIFOS a kritik alternativní medicíny. A právě kvůli nutnosti posuzovat alternativní metody léčení, byl nucen se na tyto metody – a jejich výsledky - podívat hlouběji.

16.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 21.96 | Přečteno: 1069 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Tomáš Hlaváč

Britové Asking Alexandria zažehávají oheň

Po dlouhém čekání Asking Alexandria vydala svůj singl Into The Fire. Po několika týdnech, kdy sociální sítě kapely plnili fotky s tajemným hashtagem Into The Fire, do světa vlétl song, který se stává pilotním singlem k novému albu

23.9.2017 v 11:45 | Karma článku: 5.55 | Přečteno: 109 | Diskuse

Karel Sýkora

Evangelizace – vypůjčeno od katolíků

Kodex kanonického práva (Codex Iuris Canonici, zkratka CIC) je soubor vnitřních právních předpisů a norem (kanonického práva) římskokatolické církve, závazný pro všechny římské katolíky.

23.9.2017 v 11:36 | Karma článku: 4.84 | Přečteno: 85 |

Vladimír Koliandr

Chcete probudit přirozené léčení ve vlastním nitru?

Tímto článkem dávám svým čtenářům obrovský dar. Nenechte si ujít příležitost naučit se léčit se sami! Při praktické realizaci můžete vidět či cítit i malou změnu ihned!

23.9.2017 v 9:00 | Karma článku: 19.18 | Přečteno: 513 | Diskuse

Karel Sýkora

Fatboy Slim – Weapon Of Choice

Fatboy Slim také známý jako Norman Cook je britský hudebník žánru taneční hudby. Spolu s interprety The Prodigy a The Chemical Brothers patří k průkopníkům žánru, který se nazývá big beat.

23.9.2017 v 8:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 |

Karel Sýkora

Kult hákového kříže – film

Po smrti otce, zastřeleného v černošském ghettu, se Derek stane aktivním stoupencem neonacismu, touží po pomstě. Jeho činy vyvrcholí vraždou dvou černochů, za niž si odsedí tři roky ve vězení. Odtud se vrací jako jiný člověk...

22.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 296 |
Počet článků 64 Celková karma 15.52 Průměrná čtenost 759

www.vladimir-koliandr.cz

V ČEM VIDÍM SVŮJ ÚKOL
NA TÉTO PLANETĚ?

V poslání „nakazit“ každého, s kým přijdu do kontaktu vědomím, že jsme tím nejúžasnějším, co se na této planetě nachází. Že máme v sobě obrovskou sílu udržovat svou materiální i duchovní podstatu naprosto zdravou, výkonnou a  šťastnou. Že pro toho, kdo to o sobě ví a podle toho koná, neexistují nemoci, zdravotní problémy snadno překonává a zaměřuje se na to, co jej duševně i fyzicky obohacuje, činí šťastným a vyzařujícím do svého okolí pozitivní energii – lásku!      Více na:

www.jakseuzdravit.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.